Інтерфейс USB - це універсальний інтерфейс, через який можна відправляти всі типи даних. Щоб оптимізувати відтворення, нам необхідно вирішити проблему фільтрації шуму. Отже, оцінюємо і слухаємо новий Audioquest Jitterbug FMJ.

Якщо ви хочете пристойний звук від вашого ноутбука, ПК або, можливо, ядра ROON, немає способу відфільтрувати шум з порту USB. Є виробники материнських плат - згадайте Gigabyte - які вбудували спеціальний «аудіорежим», який в першу чергу скидає порт USB в режим USB 2.0 і в процесі також звертається до ліній електропередач. Або відключають їх повністю, або робиться додаткова фільтрація.

Якщо коротко, то шум чують не тільки аудіоботаніки; «проблема» також визнається виробниками материнських плат.
Не дивно, що кілька років тому на ринку з'явилася величезна кількість аксесуарів, які покликані мінімізувати шум. Audioquest був одним з перших виробників. І з заслуженим успіхом - Audioquest Jitterbug просто працює.

Нижче фото для порівняння нового FMJ і попередньої версії JitterBug.

 

Суцільнометалевий корпус

Основна відмінність старого JitterBug від нового полягає в тому, що новий має більш міцний металевий корпус. Сама схема практично не змінилася. І в цьому немає необхідності: старий добре впорався зі своїм завданням, але й очам хочеться чогось новенького. Крім того, метал може більш ефективно захищати від електромагнітних і радіоперешкод. І в наш час незліченних мереж це не розкіш.


До речі, є дещо, що вам слід знати. Звичайно, Jitterbug працюють з усіма ЦАП і ПК (і, можливо, з іншими USB-сумісними пристроями). Так само як і Dragonfly RED і DragonFly Black. Але в Audioquest Cobalt вже є вбудований Jitterbug, тому будьте обережні з послідовною фільтрацією. Паралель в цьому випадку йде трохи краще.

Ми протестували новий Audioquest Jitterbug FMJ на декількох установках. Але для різноманітності не з DragonFly, як це роблять майже всі. Ми включили аксесуар в домашню систему. Підключили його до usb-конвертера Mutec MC1.2. Він отримував дані як через htpc, так і через телефон Android. Дуже зручний у використанні OTG-кабель Audioquest!

Наша система складається з:
DALI Epicon 2
Кабель аудіо Driade Flow
Metrum Acoustic Adagio pre-amp / dac
NAD C298 (mono)
HTPC з AMD Ryzen 3 (zen2), 16 ГБ ОЗУ, USB-карта SoTM, GTX1660, SSD
Mutec MC1.2
USB-кабель Audioquest Diamond
Міжблочні кабелі Grimm SQM XLR
Гігаватний мережевий кабель
Ми працювали через передні порти на HTPC через зміни Audioquest Jitterbug. При цьому ми хотіли визначити фільтрацію Jitterbug, а не SoTM.

Чи працює Audioquest Jitterbug? Так, працює на всі 100%. Ми спостерігали відмінності як на htpc, так і на телефоні. Mutec MC1.2 - відмінний пристрій. І все ж він як і раніше страждає від рясного шуму від порту USB. Особливо по смартфону.

 

Тихий


C Audioquest Jitterbug FMJ більше уваги приділяється музиці. Ви можете не відразу почути «шум», але є занепокоєння, неузгодженість. Таймінг, розмазування дрібних деталей... все це відволікає. А з Jitterbug між ними він просто трохи тихіший через менші розмазування, більшу точність синхронізації.


Об'ємний звук


Частково через поліпшену синхронізацію ми також чуємо, що відтворення менш «липке». З Mutec це вже було непогано, але коли ми додаємо Jitterbug, ми чітко чуємо поліпшення. Музика виразно проникає на метр далі в кімнату, і ефекти виходять краще.

Фортепіано - на якому грає Nicalas van Poucke - TRPTK - також приємно проходить через DALI. Більш природний, менш штучний дзвін, більш природні гармоніки. У будь-якому випадку, це гарний запис, який варто послухати.

 

Послідовний або паралельний

В ході цього тесту ми тестували як послідовний, так і паралельний режим. Тобто USB-кабель до Mutec (або ЦАП) безпосередньо в Audioquest Jitterbug, або Jitterbug встановлений в порт поруч з ним.
Послідовний режим трохи ефективніше. Це не дивно, оскільки в цьому випадку він знаходиться прямо на шляху проходження сигналу і буде фільтрувати найбільше. Паралельно Jitterbug FMJ також фільтрує і також знижує рівень шуму, але відносно менше, ніж послідовний.
Зверніть увагу, що якщо ви тестируете паралельний порт, ви повинні перевірити, чи підключений інший порт до того ж USB-контролера. Ви можете перевірити це через диспетчер пристроїв.

 

Висновок

Як і перший Jitterbug Audioquest, Jitterbug FMJ працює бездоганно. В основному це візуальні поліпшення. До того ж ціна як і раніше розумна. Використовуючи JitterBug FMJ, ви відразу помітите поліпшення. Однак будьте обережні з дуже великою кількістю фільтрів. За словами Audioquest в цьому випадку звучання може бути занадто тьмяним. Всім хороший цей фільтр: компактний корпус, лаконічний і приємний дизайн і найголовніше - якісна фільтрація шуму.

За даними alpha-audio.net