До мене прилетів "dragonfly", той самий добре відомий аудіофілам DragonFly Cobalt от AudioQuest – цифроаналоговий перетворювач та підсилювач. До цього моє спілкування з технікою Hi-Fi прагнуло до позначки нуль. Проте як сказала мені людина, яка на "ти" з подібними девайсами: занурення у Hi-Fi – «This is the way». Пірнаю.

Спочатку про зовнішній вигляд. Дизайн DragonFly Cobalt просто космічний. Приємний на дотик корпус з якісного пластику, округла форма, глибокий синій колір.

Не дивлячись на компактні розміри – пристрій не більше мізинця – розумієш, що тримаєш у руці якісну річ, а не пластикову іграшку. Зображення бабки на передній панелі не тільки фірмовий знак моделі, але й індикатор розпізнавання якості музики. Зовнішньо підсилювач схожий з флешкою, його зручно носити у кишені.

Для використання з різними пристроями в комплекті є USB-A/USB-C адаптер. В процесі роботи ЦАП, ясна річ, нагрівається, але не критично.

Тепер про головне: про звучання. Вибираю композиції у різних форматах, щоб порівняти якість передачі звуку. Слухаю спочатку у розповсюдженому форматі mp3, потім у аудіофільському flac. Безумовно останній вже звучить краще навіть без підсилювача. Під’єдную до телефону DragonFly Cobalt. Пристрій міцно сидить у гнізді перехідника. Вмикаю музику.

Всі відомі боги! Неймовірно! Я вже не вдома на дивані. Я на концерті великих виконавців! Звук не передати словами. Ви ніби знаходитесь всередині пісні. Звук навколо вас, він обіймає, ллється звідусіль. Такого об’єму та чистоти звучання від маленького підсилювача не очікуєш, але вони є. Вокал неймовірно чіткий, наче виконавець співає тільки для вас і зовсім поруч. 

Тепер чути нюанси композицій, які раніше вислизали чи просто губилися у сторонньому шумі. Високі частоти, непомітні раніше, раптово і неочікувано проливаються на вас, але не вереском, а приємним акцентом.  Низи не тиснуть, а підкреслюють глибину звучання. В музиці немає мішанини та паразитних звуків. З DragonFly Cobalt композиції звучать деталізовано та саме так, як замислив автор.

Безумовно, в кожного слухача власне відчуття музичних частот і музики в цілому. Різні вподобання стилів та акцентів композицій. Проте одне незмінне: бажання чути чистий, гармонійний звук улюбленої музики. І DragonFly Cobalt надасть вам це.

В одному маленькому “dragonfly” живе душа та міць дракона. Цей девайс безперечно вартий своїх грошей.