Я працював над цим оглядом платформи BluOS протягом пари місяців, коли Sonos кинули бомбу, що припинять оновлювати те, що вважають застарілим обладнанням. Було також оголошено, що нові пристрої будуть вилучені з оновлень, якщо якась система Sonos буде мати застаріле обладнання. Я готовий сперечатися, що є багато меломанів, які розглядають можливість відмови від платформи Sonos, або нових потенційних клієнтів, яким буде корисно узнати більше щодо конкуруючої платформи BluOS.

 

 

По-перше, деякі подробиці про торгові марки. Lenbrook Group володіє, розробляє та виготовляє продукцію під торговими марками NAD Electronics, PSB Speakers та Bluesound. У 2012 році  Lenbrook запустила платформу BluOS, спочатку призначену для апаратних продуктів Bluesound. Декілька років потому Lenbrook представил BluOS в продуктах NAD Electronics, а в 2017 році почав ліцензувати BluOS для виробників, що не відносяться до Lenbrook, і які тепер включають Monitor Audio і Dali. 

Простіше кажучи, BluOS - це програмне забезпечення, яке працює на звуковому обладнанні та забезпечує такі функції, як служби потокової передачі музики, відтворення в локальній мережі, мультірум аудіо, голосове курування, інтеграцію з системами керування та контролю, і воно працює разом з BluOS. Керуючі додатки для Android, iOS, Kindle fire, Windows и macOS. Апаратне забезпечення, що сумісне з BluOS, включає динаміки від Bluesound і Dali та електроніку від NAD і Bluesound. Порівняйте це з платформами Sonos та Denon HEOS, які працюють тільки з обладнанням Sonos та Denon відповідно. 

Функції

Платформа BluOS має в активі функції, які можна очікувати від справжньої дротової або бездротової екосистеми Hi-Fi. Підтримка до 64 зон, чудова або ідентична потокова передача музики в ці зони з ідеальною синхронізацією та підтримка реальної високої якості до 24 біт/ 192 кГц. Якщо ваша домашня мережа достатньо гарна, потокова передача звуку 24/192 по бездротовій мережі не буде проблемою через BluOS.

 

 

Налаштування обладнання під керуванням BluOS дуже просте, незалежно від виробника. В мене є потоковий ЦАП NAD C 658 BluOS та універсальний динамік Bluesound Pulse 2i. Обидва пристрої налаштовуються однаково та відображаються у віддалених додатках BluOS з повним набором функцій. Як би шалено це не звучало, я міг би налаштувати динамік Pulse 2i як лівий канал, а ЦАП С658 як правий канал в стереопарі BluOS. BluOS також має відповідні відмінності при використанні різнопланового обладнання, наприклад, в мене вдома. BluOS пропонує різні режими прослуховування (ТБ, Музика, Фільми), широкі режими, нічний режим, режим глибоких басів та розширений діалог для динаміка Pulse 2i.

 

На мій погляд, найкраще у BluOS - це підтримка декількох музичних сервісів. Без змісту абсолютно все це не має значення. Тож підтримуються важливі сервіси для аудіофілів, такі як Tidal, Qobuz, Amazon Music HD, Deezer, Idagio і Radio Paradise. Інші послуги включають Spotify, TuneIn, Nugs, iHeartRadio та багато інших. Apple Music відсутній, але це і не дивно, враховуючи небажання Apple інтегруватися ні з чим, крім Sonos. Інші послуги, які підійдуть клієнтам BluOS, включають Primephonic, Bandcamp, Audible і, можливо, Stitcher для подкастів. На відміну від платформи Dynaudio Music, яка підтримує тільки Tidal, я б сказав, що BluOS виглядає досить гарно. 

 

Новий додаток BluOS, який навряд зараз пропонує якась інша платформа, - це архіви Ніла Янга. Цей ексклюзив для BluOS дозволяє слухачам транслювати повний каталог Ніла в найвищій якості. Сервіс NYA працює з використанням технології адаптивної потокової передачі від OraStream, яка також отримає повну підтримку. 

BluOS також забезпечє доступ до вашої локальної бібліотеки, що зберігається на комп'ютері або мережевому сховищі (NAS). Інші платформи також працюють з локальними музичними колекціями, але BluOS може проіндексувати більш ніж 200 000 треків. Порівняйте це із заявленим лімітом Sonos у 64 000 у гарний день без великих метаданих для використання малої пам'яті, і BluOS виглядає набагато надійною та потужною. BluOS також покращується завдяки підтримці звуку високої якості, в той час як Sonos все ще притримується якості CD 16 біт/44,1 кГц.

 

Я протестуав платформу BluOS далеко за межами більшості випадків використання з моєю локальною бібліотекою з 298 323 треки/ 19825 альбомів. До того ж я маю 23 851 трек / 1555 альбомів, відібраних стрімінговими сервісами. Я був дуже вражений додатками BluOS для iOS і macOS при навігації по всій цій музиці. Пошук виконується дуже швидко, як і завантаження обкладинок альбомів. Відображення всіх 6765 виконавців у вкладці "Виконавець" займає декілька секунд, але після завантаження переміщення між одним виконавцем та одним і тим самим переліком відбувається дуже швидко.

Приємна особливість BluOS, за яку як я знаю готові померти багато користувачів Roon, - це можливість переглядати папки локального сховища. Цього нема в моєму переліку речей, які я роблю для пошуку музики, але точно знаю, що багатьом прихильникам музики подобається продивлятись свої колекції за папками.

Говорячи о Roon, BluOS дозволяє користувачам вибирати Roon в якості джерела. BluOS має повну сертифікацію Roon Ready, а не кращу підтримку, яку Roon пропонує для пристроїв Sonos та AirPlay. З новим обладнанням, таким як Pulse 2i, яке я маю, BluOS також офіційно підтримує протокол Apple AirPlay 2. 

 

Порівнюючи платформу BluOS з платформою Apple (HomePod) DTS Play-Fi (Klipsch, McIntosh, MartinLogan і т.д.), є одна суттєва різниця в тому, як музика потрапляє на пристрій виводу/динамік. Це велика справа, яку не можна залишати поза увагою. BluOS пропонує гібридний підхід, який приймає аудіо будь-яким способом, яким користувач бажає його відправити. Це означає, що BluOS передає потоки безпосередньо з хмари для потокових сервісів, таких як Qobuz, Tidal, Amazon Music HD, Spotify и т.д. І передає потоки безпосередньо з пристрою при прийманні звуку через AirPlay. Порівняйте це з пристроями Play-Fi, які змушують користувачів передавати всі данні через свої смартфони або інші пристрої, а не відправляти аудіо прямо з хмари на динамік.

Примітка: Play-Fi нещодавно представила свою версію потокової передачі напряму з хмари на аудіопристрій під назвою "Відтворення з передачею", але це настільки погано, що навіть не варто про це говорити. Я нікому не раджу.

 

В цілому, після декількох місяців використання додатку BluOS для iOS і macOS я дійсно вражений. Це не ідеально, але ніщо в цій області не може бути навіть близько до досконалості. Lenbrook багато думав щодо цієї платформи і це помітно.

Налаштування, доступні в BluOS, доволі прості та не є приголомшливими для персічного користувача. Аудіофіли, які надають перевагу досконалому відтворенню всієї своєї музики, можуть проігнорувати аудіорозділ цих налаштувань. Після використання стількох додатків та платформ протягом багатьох  років, я відчував, що мені чогось бракує, коли я зазирав в область налаштувань для своїх пристроїв BluOS. Я не міг зрозусіти це, але відчував, що мені потрібно зробити більше. Я вважаю, що схиляюсь до занадто складних систем, які потребують багато налаштувань, що зазвичай пригнічує пересічного користувача. BluOS добре освіжає в тому сенсі, що він охоплює 99% випадків використання Hi-Fi і не намагається підтримувати кожну божевільну конфігурацію. Мені подобається BluOS та його простота.

Напередодні публікації цього огляду я скинув заводські налаштування двох пристроїв BluOS в моєму будинку, щоб я міг пройти налаштування в останній раз. Я хотів впевнитись, що знайшов усі проблеми та зрозумів їх простоту. В цей раз, як і минулого, проблем не було. Я не можу сказати читачам, скільки разів продукти дають збій під час налаштування. Так відбувається постійно. Проте в мене не було жодних проблем з продуктами BluOS під час декількох установок. налаштування було настільки простим, що я відчув себе ошуканим. Я не вірю, що є більш легке та безпроблемне налаштування звуку.

Апаратне забезпечення

Існує широкий спектр апаратних опцій H-Fi, на яких працює BluOS. Саме тут платформа BluOS вирізняється та випереджає всі інші варіанти масового ринку. компоненти під брендом Bluesound чудово підходять для того, щоб пересічні користувачі вважали заміною Sonos. Серія універсальних динаміків Pulse задовольняє потреби більшості людей та забезпечує дуже гарне звучання. Я би виставив їх проти Sonos у будь-який час. Користувачі, які бажали б розширити систему BluOS на свої телевізори, можуть добавити звукову панель та сабвуфер Bluesound, а за бажання можуть добавити інші динаміки Pulse для отримання об'ємного звуку.

Ті, хто більше захоплені звуком, скоріш за все виберуть компоненти Bluesound, які взаємодіють з існуючою аудіосистемою. Я знаю багатьох людей у Hi-Fi індустріїі за її межами, котрі використовують Node 2i, і рекомендую його весь час. Це перлина в лінійці Bluesound. Це дозволчяє додати усі вищезазначені переваги програмного забезпечення BluOS до аудіосистеми без "розумної кістки" в її тілі. Іншими словами, додайте Node 2i до будь-якої аудіосистеми, в якій немає Wi-Fi, Ethernet, Roon або вбудованих стрімінгових сервісів і т.і., і ця система тепер є "розумною" аудіосистемою. Немає необхідності замінювати декілька компонентів. Powernode 2i схожий на Node 2i. Це додає підсилювач до всієї вищезазначеної досконалості задля ультра легкої установки.

 

Апаратна платформа з підтримкою BluOS продовжує розширятися і, вірогідно, буде розповсюджуватися серед сторонніх виробників, оскільки вони все більше розуміють, що створення платформи BluOS з нуля для них неможливо. Мені подобається той факт, що користувачі можуть вибирати з різних брендів, таких як NAD, Bluesound и Dali. Це те, що платформі Sonos було необхідно з моменту її створення, але вірогідно ніколи не буде завдяки прагненню компанії до замкненої екосистеми.

Висновки

З роками я все більше і більше захоплююсь платформою BluOS і компанієй Lenbrook. Платформа BluOS продовжує вдосконалюватися з появою нових версій, а кількістьсумісного обладнання продовжує зростати. Дві гарних ознаки здорової екосистеми, яку приймає більш масштабний ринок.

На додачу до усіх функцій BluOS, я дуже вражений високоякісним обладнанням, що здатне запускати BluOS. Одне без іншого нічого не варте. Завдяки цьому BluOS є платформою номер один для меломанів та тих, кому складно догодити, групи людей, що називаються аудіофілами. Знайдіть щось краще, я кидаю вам виклик-)

Джерело: Audiophile style