Музика завжди рятує, дає можливість звільнити почуття, надихає та підтримує. Нас вразив проєкт «THE FIRST TAKE», в якому приймали участь Гаррі Стайлз, Stray Kids, YOASOBI, співачка AI, Jun. K (From 2PM), TXT та інші відомі виконавці. Хей, фанати, - Stylers, Stay, MOA, Hottest, - ви звичайно дивилися ці виступи, як відчуття? Ми в захваті! 


Youtube-канал THE FIRST TAKE має понад 6,3 мільйона підписників і за три роки став одним із найвпливовіших музичних медіа Японії. Його вже дивляться глядачі по всьому світу, але багато людей відкрили для себе канал завдяки виступу світової поп-зірки Гаррі Стайлза. Що робить THE FIRST TAKE таким особливим?

Концепція проста: артисти співають у стаціонарний мікрофон у білій студії. Знімається одним дублем навіть з можливими помилками. THE FIRST TAKE зберігає момент у часі, коли артисти віддають свою музику повністю під тиском одного дубля. Одним з ключових моментів є проста презентація, яка виключає всі зайві елементи. Виступи записуються у високій роздільній здатності та з чудовою якістю звуку. 


Артисти не співають, стоячи перед камерою; замість цього камера показує їх у напівпрофіль, крупним планом, з чітким баченням рухів. Камера фіксує не лише пісні та виступи, але й маленькі коментарі артистів, те, як вони переводять подих, їхні погляди та кут зору. 
У кімнаті тиша, тому звуки, схожі на кроки, ковтання або ковзання тканини по тканині, коли артисти рухаються, створюють у нас відчуття, ніби ми знаходимось прямо в кімнаті з артистами. Цікаво дивитись, як артист готується до початку запису, хвилюється чи спокійний, виконує швидкий розігрів голосу, його звички при цьому. Це одна з речей, яка надає THE FIRST TAKE унікальне відчуття, відмінне від живого виступу чи запису, і саме це справді залучає нас у відео THE FIRST TAKE.


Гаррі Стайлз виконав спеціальну версію пісні «Boyfriends» зі свого нового альбому «Harry's House» в аранжуванні для чотирьох осіб із двома акустичними гітарами та приспівом. 


З перших секунд поринаєш у музику. Дійсно відчуття, наче Гаррі співає зовсім поряд, його емоції, міміка – нюанси, які важко вловити та навіть побачити на концертах, де завжди гамір та багато відволікаючих факторів. Родзинкою, безсумнівно, є акапельна частина наприкінці пісні. Гаррі вливає свою душу в пісню, заплющивши очі, і вираз його обличчя, коли він закінчує пісню «arigato gozaimasu», залишається в пам’яті навіть після закінчення відео.

 

Не можемо не виділити виступи південно-корейського колективу Stray Kids, який доречі зараз у великому концертному турі в США. У THE FIRST TAKE вони виступали двічі з піснями SLUMP та Mixtape:OH.

 

Хлопці були захоплені незвичним форматом, прагнули зробити запис якнайкраще. Ці зазвичай галасливі артисти були тихими, зосередженими та дещо схвильованими. Проте пісні виконали емоційно та зворушливо. Бан Чан, лідер гурту, після виступу казав, що напруга зникає тільки наприкінці, Лі Ноу було незвично без танцю, іншим учасникам сподобався формат запису, який промайнув «як одна секунда».


Виступ Stray Kids відкрив шлях для різноманітних бойз-бендів, щоб з’явитися на THE FIRST TAKE, продемонструвавши свої здібності у справжній і невибагливий спосіб, розширивши коло своїх шанувальників.


Так мали виступ на радість всім MOA гурт TOMORROW X TOGETHER з піснею СROWN  та Jun. K з гурту 2PM з неймовірною акустичною версією My House .  


Також нас вразив виступ японсько-американської співачки Ai Carina Uemura. Теплі відносини між співачкою та її командою, гумор, сміх створювали атмосферу єдності з виконавицею. А потужний початок пісні – це мурахи по тілу! Рекомендуємо подивитись та послухати.


Кожен тиждень на каналі з’являються нові записи. Підбірка THE FIRST TAKE зосереджена в першу чергу на артистах з Японії, але виступ Гаррі Стайлза може створити нові можливості для провідних артистів з усього світу з’явитися на каналі. 


THE FIRST TAKE – це щось абсолютно нове, ані музичне відео, ані телевізійна музична програма, це нова музична платформа, яка відповідає сучасній епосі потокового передавання, це місце, де слухачі можуть зустрітися з музикою зовсім по-новому.