Lenbrook Corp, приватна канадська компанія, до складу якої входять електроніка NAD, колонки PSB і Bluesound (виробник музичної операційної системи BluOS), придбала активи MQA, Ltd, включаючи технологію MQA та SCL6. У прес-релізі про придбання зазначається, що угода «ще більше зміцнює прихильність Lenbrook досконалості та інноваціям у еволюції аудіотехнологій».
Ця заява поклала кінець місяцям спекуляцій, які почалися в квітні, коли MQA оголосила про конкурсну процедуру. У супровідних поширених запитаннях стверджується, що «як один із найбільш значущих ліцензіатів MQA, а також власник відзначеної нагородами платформи вмісту високої роздільної здатності BluOS... Lenbrook займається наданням аудіо високої роздільної здатності поінформованим клієнтам, які цінують інновації та цінність, наявність варіантів... Ми вважаємо, що MQA відповідає цій місії, оскільки дослідження, які становлять основу технології, базуються на нейронауці та передовій цифровій вибірці. Хоча MQA є цифровою технологією, це аналогова концепція. Простіше кажучи, MQA Encoder коригує аналого-цифровий перетворювач, «усуває» цей сигнал, а потім використовує пакет, який набагато ефективніший, ніж звичайний PCM.
MQA викликала багато критики з моменту випуску технології кілька років тому. FAQ Lenbrook в прямому сенсі вирішують суперечливі моменти. «Нам завжди було прикро, що основні атрибути того, що ми розуміємо під MQA, здавалося, втрачено в спотвореному наративі навколо деяких технічних нюансів його впровадження", - йдеться у відповіді на запитання. «У цій сутичці було змішано авторське походження MQA і чисту технічну елегантність обробки всього шляху аудіосигналу. Ми раді можливості прояснити наратив і розвинути технології таким чином, щоб краще продемонструвати їхню справжню цінність, а також сприяти інноваціям у спеціалізованій аудіоіндустрії преміум-класу, яка процвітає завдяки здоровим дискусіям, суб'єктивним поглядам і дебатам."
«Позиція Lenbrook полягає в тому, що будь-хто, хто працює над вдосконаленням обробки аудіо та відтворення звуку, робить позитивний внесок у розвиток індустрії. Критика інновацій, таких як MQA, і того, що вони означають для тих, хто створює, доставляє і слухає музику з кращим звучанням, завжди розчаровувала нас, коли технологія і патенти, що лежать в її основі, були настільки новими."
"Натомість ми вважаємо за краще спиратися на той факт, що багато впливових творців контенту та рецензентів абсолютно точно зрозуміли, що MQA - це не про 1 і 0. Ми також вважаємо, що різні думки - це те, що робить цю індустрію здоровою - наприклад, ми не віримо в єдиний спосіб проектування колонок і ретельно підходимо до розробки продукту, пропонуючи диференціацію та повагу до індивідуальних слухових уподобань. Спеціалізована індустрія hi-fi, де немає дискусій та нових ідей, занадто швидко стала б товарною".
Lenbrook стверджує, що MQA «виникло завдяки баченню, що група музикантів-однодумців і аудіоінженерів повинна була надати музикантам інструменти, необхідні для запису своїх творів у високій роздільній здатності... Ми багато слухали вміст MQA і віримо в результати того, що ми насправді чуємо».
Підтвердження MQA як важливого кодека високої роздільної здатності, який вшановує наміри авторів та інженерів, було підтримано видатними продюсерами та інженерами, які отримали Греммі. Мортен Ліндберг (Morten Lindberg) з 2L написав електронною поштою: "Я мав велике задоволення і привілей працювати з Бобом Стюартом з перших днів його розробки MQA. Завдяки сотням годин критичного прослуховування я по-справжньому оцінив цей інструмент, привнесений в наше звукове ремесло. Я дуже оптимістично дивлюся на майбутнє MQA. І для довідки: Я не маю жодних бізнес-інтересів у жодній з компаній".
У прес-релізі Ліндберг зазначив: «Для 2L використання MQA дозволило нам покращити враження від наших записів, окрім простого захоплення, з розширеним доступом до звукових деталей, прозорістю та меншою втомою від прослуховування».
Джордж Массенберг, продюсер та інженер звукозапису, володар премій Греммі та Академії кантрі-музики, також підтримав проект. «Мені дуже приємно, що MQA та SCL6 продовжаться під керівництвом Lenbrook», — заявив він у прес-релізі. «Технологія MQA з її точною передачею деталей, складності та звукової сцени дала нам привід повернутися до студії звукозапису та повернути назад 20-річний спад у якості методів доставки аудіо».
George Massenberg
До команди Lenbrook приєднується «вибрана група» британських співробітників MQA. Ці співробітники залишаться у Великобританії. Хоча Боб Стюарт, винахідник/засновник MQA, не приєднається до Lenbrook як співробітник, він працюватиме в якості консультанта, зосереджуючись на розробці продуктів MQA та SCL-6. Модель ліцензування для MQA та SCL6 не зміниться.
Ленбрук описує SQL6, нещодавно розроблену технологію команди MQA, як «оптимізований у часовій області масштабований кодек» із застосуваннями в бездротовому аудіо. «Ця технологія є універсальною, а також підходить для додатків у потоковій і трансляційній трансляції. SCL6 забезпечує студійну якість звуку навіть на низьких швидкостях передачі даних і може швидко масштабуватися без звукових перерв. Також варто зазначити, що SCL6 не залежить від джерела, підтримуючи аудіо PCM, а також MQA".
Бренд Lenbrook PSB, який давно виготовляє навушники з шумопоглинанням на базі Bluetooth, оголосив, що в першому кварталі 2024 року випустить навушники, які включатимуть кодек SCL6 через CosmOS від Sonical, «платформу обчислень для вух», яка включає розроблений мікрочіп. для бездротових навушників і вкладишів. У Sonical кажуть, що CosmOS використовує радіотехнологію UWB, яка забезпечує вищу швидкість передачі даних і дуже низьку затримку для більш точного звуку та продуктивності, пропонуючи потенційні переваги виробникам навушників і користувачам у всьому світі.
За матеріалами stereophile.com