Френдлі-гайд по картриджам Ortofon

Початок статті читати тут

Далі ми розглянемо близько двадцяти голок Ortofon різного призначення та цінового діапазону.

Хедшел

Картриджі, які ми розглядаємо поєднуються з тонармом завдяки хедшелу. Цей компонент дозволяє легко замінити або відрегулювати картридж.  Хедшелл Ortofon LH-2000 є базовим. Постачається з дротами для легкого та зручного підключення. Чудово підходить для різноманітних картриджів. Наприклад для Ortofon OM 5S, який попередньо вмонтований та відрегульований. 

Ortofon OM 5S


ММ-звукознімач Ortofon OM 5S із алмазної голкою зі сферичною заточкою. Абривіатура “ОМ” разшифровується як Optimal Match - Оптимальна Відповідність. Такий картридж підходить на установку більшості програвачів початкового Hi-Fi-класу. І він може стати гарною заміною для штатно встановлених на програвачі головок, оскільки має продуману конструкцією із спеціального композитного матеріалу, що позбавляє зайвих резонансів.  Подивіться на пластину-баласт. Це одна з особливостей OM 5S. У разі установки звукознімача на тонарм стандартної ваги, пластину рекомендується залишити на місці. У разі установки на легкі тонарми звукознімач можна полегшити, знявши цю пластину. Звукознімач видає на виході сигнал амплітудою чотири з половиною мВ і добре узгоджується з будь-яким MM-фонокоректором. Голка зроблена змінною, що знижує витрати на обслуговування картриджу. Звукознімач має збалансований звук в широкому діапазоні частот, з опрацьованими басами і приємними високими частотами.  
Ціна Optimal Match - так само - оптимальна! Станом на березень 2023-го року - 2701 грн. 

Ortofon 2M RED

 

До порівняно бюджетного сегменту аудіофіла можна віднести картридж 2M RED. Ціна стилуса стартує від 5655 грн станом на березень 2023 року.
Назва «2M» це творчий погляд на абревіатуру ММ. Дизайн всієї лінійки 2М розробив відомий данський дизайнер Мьоллер Йенсен, що надихнувся гранями діаманта, який прикрашає голку стилуса, напевно. 

Ця популярна модель розроблена для легкого встановлення. Картридж має універсальне кріплення для широкого діапазону тонармів. А фішка корпуса - він виготовлений зі спеціального складу, який використовується для медицинської промисловості, забезпечує високу жорсткість, одночасно зменшуючи небажану вібрацію. Вихідна потужність п’ять з половиною мВ, оптимізоване відтворення звуку та високий рівень звукової точності.  2M Red має стилус у формі еліптичного ромба із наконечником. Така голка забезпечує відкритий, динамічний звук з легким відтінком тепла. Встановлюються як базові на програвачі вінілу середнього і високого класу. Такі як Pro-Ject та ClearAudio. Сила притискання Tracking force, recommended  - 1.8 g


Ortofon 2M BLUE


Картридж 2M Blue на рівень вищий за 2M Red. Якщо порівнювати технічні характеристики - то жодної різниці окрім одного нюансу. На RED стоїть еліптична голка? тобто має дімантовий наконечник на стилусі. А на Blue - Nude Ellipse. Це повноцінний діамант, що надає звуку більшої відкритості та динаміки. Коли ви захочете “дістати” з улюбленого запису ще більше деталей - міняйте Red на Blue. 

Ortofon 2M Bronze


А якщо вас цікавить кардинально новий вимір точності, то велкам - 2M Bronze! Тут ви отримуєте повноцінний hi-fi. І ваші улюблені платівки лунатимуть так, ніби ви чуєте їх уперше. І знову головна фіча в голці . Тут вже встановлений діамант з заточкою Nude Fine Line.  Це задоволення коштує  18449 грн станом на березень 2023. 


Ortofon 2M BLACK


І нарешті - флагман!  Ortofon cartridge 2M BLACK. Окрім стриманого чорного кольору картридж відрізняється антибюджетним цінником, що стрибає на рівень 30749 грн.
Що він має за ці гроші? Передбачувано - преміум голку! Діамантова Shibata-голка забезпечує такий інтимний контакт із канавкою, що вже можна жартувати про музичні оргазми, але ж ми серйозні люди і тому ви можете почути кожну дрібницю в музиці з будь-якої частини спектру. Цей картридж є найточнішим та найдеталізованішим з усієї лінійки. 
З належним доглядом можливий термін служби 2M Black  - до 1000 годин без погіршення продуктивності. Сила притискання Tracking force, recommended  - 1.5 g.

Wkładka Ortofon 2M Black. Ortofon HiFi. Nude Shibata Diamond. - Fryderyk  Danielczyk STORE


Але й цей картридж не є крапкою в гонці озброєння заточених голок серії 2M. Цей багатосерійний серіал фіналізує 2M Black LVB 250.

2M Black LVB 250


2M Black LVB 250. Абривіатура вказує на ініціали Людвіга ван Бетховена, а число - на присвяту. 2M Black LVB був випущений на честь 250-річчя від дня народження німецького генія в грудні 2020 року. Його “портрет” прикрашає корпус картриджа. І схоже такий картридж будь яку платівку перетворить на симфонію! Тим паче він має стилус - Nude Shibata на Boron cantileverі.

Ortofon 2M Black LVB 250  


Окрім головних переваг діаманта Shibata додається плюс кантилевера, що створений з спеціального матеріалу, що має  більшу жорсткість та легкість. А це дозволяє досягти більш високого рівня точності і деталізації звуку. Крім того, матеріал борон має високу стійкість до зносу, що дозволяє картриджу з таким наконечником працювати тривалий час без втрати якості звуку.
Цей картридж забрав Нагороду EISA за найкращий продукт 2021го року та відстояв статус одного з найкращих картриджів ММ на ринку! Ціна ексклюзиву 51196 грн станом на березень 2023.

В наступній частині читайте про МС-картриджі.