На огляді Avero Bluesound Professional CP100 – настінна панель керування для всіх програвачів Bluesound Professional.

Як керувати аудіопристроями на базі BluOS з зовнішніх інтерфейсів 

Настінна панель Bluesound Professional CP100 - рішення для комерційних проєктів та домашніх аудіосистем

Гайд по встановленню пресетів

Цікаві фічі панелей Bluesound Professional CP100

До нас дуже часто звертаються партнери та замовники з проханням надати рішення для керування аудіопристроями на базі операційної системи BluOS, коли поруч немає телефону чи планшету. Все легко, якщо у вас в будинку чи комерційному приміщенні є система розумного будинку. За допомогою команд ви прописуєте наявні стінові панелі KNX чи Lutron в систему. Вуаля! Ви за допомогою панелей керування світлом та кліматом також керуєте гучністю та відтворенням музики.


Що робити коли у вас є базовий аудіомультриум на базі пристроїв на операційній системі BluOs, а замовник просить керування не тільки з додатку, але і з зовнішніх інтерфейсів? У нас є вирішення цього питання – Bluesound Professional CP100!

Відразу хочу відмітити наступне. Панелі Bluesound Professional CP100 працюють зі всіма пристроями, які мають BluOS. Нагадаю, що зараз ця аудіо операційна система доступна у виробників Bluesound, Bluesound Professional, NAD, PSB, Monitor Audio, Roksan, Dali, Cyrus. 

Призначення Bluesound Professional CP100


CP100 з самого початку була розроблена виключно для комерційного використання з пристроями Bluesound Professional. Головною її задачею було керування різними зонами аудіо без використання телефону та планшету. Тобто в публічному просторі людина може підійти і відрегулювати гучність обраної зони, змінити запрограмований плейлист чи обрати певний зовнішній вхід плеєра. Це може бути оптичний чи eARC HDMI для відтворення звуку ТВ в приміщенні за допомогою системи мультирум, а не через динаміки телевізору. Завдяки операційній системі BluOS ми можемо використовувати CP100 як зі стримерами Bluesound Node, так і з мультирум стримерами на 4 зони від NAD та Monitor Audio. Також ви можете зв’язати панель керування з будь яким пристроєм з BluOs, навіть саундбаром чи hi-end стримером M33 від NAD.


Головний принцип: «Одна панель – одна зона керування»

Підключення та функціонал Bluesound Professional CP100


Панель підключається лише одним кабелем Ethernet з живленням по POE. Це дуже зручно, як на етапі створення системи, так і у випадку розширення чи модернізації системи. Менше кабелів – менше проблем. Виконана вона зі скла та сенсорних клавіш та алюмінієвої рамки по канту. Все кріплення іде в комплекті. 
Панель підтримує наступні функції:
-    Керування гучністю 
-    Відтворення музики та пауза
-    П’ять клавіш пресетів 

Встановлення пресетів Bluesound Professional CP100


Якщо з гучністю та плей-пауза все ясно, то на пресетах зупинюся трохи докладніше. В них можна запрограмувати декілька варіантів. Програмування здійснюється через додаток BluOs. Обираємо плеєр чи зону для якої ми робимо пресет. Далі тиснемо кнопку + і обираємо варіанти пресету. Це може бути один з варіантів пототокових стримінгових сервісів (Spotify, Deezer і т.п.). Також це може бути вхід пристрою – AUX, Optical, HDMI e-ARC, Bluetooth. Тут все залежить від вашого девайсу та його функціоналу. Також можна запрограмувати вашу улюблену потокову радіостанцію через TuneIn.

Якщо ви використовуєте usb-накопичувач чи портативний жорсткий диск, то можна обирати плейлисти з нього. Попередньо треба вибрати виконавця чи альбом і далі додати його в обране. 


Підсумовуючи по пресетам. Це ті самі пресети, які мають пристрої з BluOS в меню Додатки чи безпосередньо на панелях керування пристроїв. В нашому випадку ці кнопки продубльовані на панелі і по суті зручно дублюють те, що є в додатку.

Корисна фіча для комерції


Скажу ще про одну фішку панелей. Це функціонал, який часто використовують в комерції. Адміністратор системи може заблокувати роботу панелей не вимикаючи їх. Потрібно зайти в додаток BluOs Integration і встановити галочку блокування. Це може бути корисним, коли персонал не повинен керувати музикою чи аудіо під час івентів та презентацій. Вдома панелі можна заблокувати від маленьких дітей. 

Де можна використовувати панелі Bluesound Professional CP100

 


Наші клієнти успішно використовують ці панелі в реалізації різноманітних проєктів. Ось декілька прикладів:


Офісні приміщення. Керування звуком та плей листами в різних переговорних кімнатах та на різних поверхах.
Керування гучністю музики в спортзалах та в зоні саун.
Житлові приміщення. Керування музикою в кімнатах, санвузлах, на кухні чи зонами патіо на вулиці.
Ресторани та бари. Те саме керування всім функціоналом, але з важливим нюансом. На панелі відсутні кнопки "наступний трек". Завдяки цьому бармени чи обслуговуючий персонал не зможуть переключати треки і тим самим порушувати атмосферу закладу. Можливість блокування панелей під час спеціальних заходів. 


Якщо у вас залишилися питання, готові відповісти на них. Телефонуйте за номерами, вказаним на сайті, чи через наші соціальні мережі.

Сергій Ільїн