Monitor Audio створили чудову акустику для вибагливих аудіофілів у всьому світі, яка фізично максимально наближена до досконалості. Свій останній проект назвали Concept 50. Прототип був представлений на HIGH END Munich 2022, де привернув увагу відвідувачів та отримав гарні відгуки у пресі.


Concept 50 був розроблений для забезпечення неперевершеного звучання, якого не має жоден інший динамік на ринку. Новий прототип Monitor Audio поєднує в собі надзвичайне звучання, витонченість і розкіш, яких очікують клієнти, але розсуває межі ще далі, щоб по-справжньому зачепити аудіофілів.


Що ж це за диво-новинка?


Concept 50 має інноваційний дизайн і розташування драйвера для досягнення неймовірно точної якості звуку. Драйвери середнього діапазону щільно згруповані з твітером MPD наступного покоління і компактним басовим масивом, спрямованим всередину, з примусовим погашенням, що гарантує, що весь звук надходить з однієї точки з постійною спрямованістю.


Пояснюючи, чим Concept 50 так відрізняється від іншої акустики, технічний директор Monitor Audio Майкл Хеджес каже: «Жоден динамік не є ідеальним. Використовуючи наш досвід і розуміння фізики, ми намагалися створити справжній динамік, щоб бути максимально наближеним до ідеального. Це вже багато разів намагалися інші, але ми вважаємо, що з Concept 50 ми стали ближче, ніж будь-хто раніше».
«Є два ключових елементи, які часто ігноруються: розмір джерела та спрямованість. Щоб звукова сцена та зображення були якомога точнішими, звук повинен виходити з однієї точки та мати послідовну спрямованість. Concept 50 досягає цього завдяки інноваційному розміщенню та дизайну кожного зі своїх динаміків, щільно згрупованих високочастотних динаміків і кластера середнього діапазону під назвою «The Array», а також компактній парі басових вузлів, звернених всередину».


Масив
 


«The Array» — це ультракомпактний мультидрайвер середнього діапазону та високочастотного динаміка. Цей масив є свідченням спільного підходу акустичної та механічної інженерії в команді досліджень та розробок Monitor Audio. Використовуючи відому конусну технологію RDT III від Monitor Audio, шість динаміків середнього діапазону разом мають площу поверхні більшу, ніж у середнього діапазону серії Platinum. Це підхід, який дає безліч переваг.


По-перше, кожен середній діапазон має виключно широку смугу пропускання і може охопити більшу частину діапазону традиційного високочастотного динаміка. Це забезпечує найплавніший перехід до високочастотного динаміка та надзвичайно низький рівень спотворення. 


По-друге, традиційні подвійні концентричні драйвери додають до твітера додаткове інтермодуляційне спотворення через зміщення діафрагми середнього діапазону, яка утворює хвилевод високочастотного динаміка. Це можна зменшити, обмеживши найнижчу частоту, на якій працює середній діапазон, але ніколи не видаляється повністю. Оскільки хвилевод твітера Monitor Audio фіксований, а драйвери створюють пласку перегородку навколо високочастотного динаміка, немає додаткових інтермодуляційних спотворень, і середній діапазон може працювати на весь свій потенціал без компромісів.


Друга частина «The Array» є остаточною версією високочастотного перетворювача з діафрагмою (MPD).  Concept 50 використовує твітер MPD третього покоління від Monitor Audio, який покращив майже всі аспекти його конструкції, включаючи лінійність, спотворення, спрямованість та керування потужністю. Це найплавніший і найрозширеніший твітер, який коли-небудь створювали Monitor Audio.
 
Нульова вібрація
 


«Кожна сила має рівну і протилежну реакцію» — створені з урахуванням третього закону Ньютона, басові динаміки Concept 50 з’єднані парами один проти одного в конфігурації «Скасування сили». Ця точна симетрія означає, що небажана коливальна енергія, яку кожен драйвер генерує з аудіосигналу, скасовується його протилежним близнюком. Це особливо корисно для басових динаміків, які зазвичай передають ці небажані вібрації через корпус. Крім того, драйвери не струшуються, що призводить до зменшення спотворення та покращення контролю. В результаті динамік забезпечує частотну характеристику в кімнаті (-6 дБ) 21 Гц-60 кГц з мінімальними спотвореннями.
 
Дизайн нового покоління
 
Наповнений передовими технологіями та виготовлений з найкращих матеріалів, Monitor Audio Concept 50 – це вражаюча тристороння конфігурація акустики.
 
Закритий басовий корпус виготовлений з мінерального та акрилового каменю, який був термоформований та точно оброблений. У той же час середньо- та високочастотні драйвери вмонтовані в міцну алюмінієву перегородку в поєднанні зі спеціально розробленим і надрукованим на 3D-принтері корпусом, налаштованим відповідно до вимог драйверів середнього діапазону.


Спеціалісти Monitor Audio анонсують, що новинка Concept 50 продовжить розвиватися у флагманський продукт, який буде запущено у виробництво пізніше цього року, щоб дати користувачам можливість володіти та насолоджуватися абсолютною вершиною розробки акустики.